PALS Kursu

unnamed.png (19 KB)

(Pediatric Advanced Life Support—Çocuklarda İleri Yaşam Desteği)

Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Derneği, Türkiye’de American Heart Association (AHA) ve American Academy of Pediatrics (AAP) işbirliği ile geliştirilen Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (PALS-Pediatric Advanced Life Support) Kurslarını düzenleme ve sertifika verme yetkisine sahip tek kuruluştur.

AHA tarafından “International Training Organization" olarak kabul edilen Derneğimiz tarafından yapılan eğitimlerde başarılı olan katılımcılara uluslararası geçerli PALS Provider Kimlik Kartı verilmektedir.

PALS kurslarında eğitim malzemeleri, videolar ve yazılı sınav İngilizcedir. Yazılı metinleri ve videoları anlayacak düzeyde İngilizce bilgisi gereklidir. Bununla birlikte uygulamalar ve uygulamalı sınavlar Türkçe’dir; İngilizce konuşulması gerekmemektedir.

Kursun ana hedefi çocuklarda ileri yaşam desteği konusuyla ilgili bilgilerin kavranması ve gerekli becerilerin edinilmesidir. Kursta uygulamalı eğitim ağırlıklıdır. Temel yaşam desteği ve ritimlerin tanınması gibi bilgilerin önceden çalışılarak gelinmesi gerekir.

PALS kursuna İngilizce bilen tıp doktoru veya hemşireler katılabilir.

 

Gelecek PALS Kurslarından haberdar olmak için duyuru listesine abone olun: https://groups.google. com/d/forum/pals-duyuru/join